İletişim Bilgileri

ÇINAR ZİRAİ İLAÇ BAYİİ

 • Yetkili Kişi: GÜLTEN ÇINAR UYSAL
 • Telefon numarası: +90 (506) 2672-27-87 dahili no 0262, 6468815
 • Adres: Hacı Halil Mah.Hükümet Cad. 1212 Sok. Gümüşhan İşhanı. No:1/B Atasayan Oteli arkası, Gebze, Kocaeli, 41400, Türkiye

Sitedeki güncellemeler
BİTKİ GIDA TAKVİYELERİ GÖZTAŞI 02626468815 TARIM BAHÇE BİTKİ SEBZE TOHUMU ZİRAİ İLAÇ, resim 1
 • BİTKİ GIDA TAKVİYELERİ GÖZTAŞI 02626468815 TARIM BAHÇE BİTKİ SEBZE TOHUMU ZİRAİ İLAÇ, resim 2
 • BİTKİ GIDA TAKVİYELERİ GÖZTAŞI 02626468815 TARIM BAHÇE BİTKİ SEBZE TOHUMU ZİRAİ İLAÇ, resim 3
 • BİTKİ GIDA TAKVİYELERİ GÖZTAŞI 02626468815 TARIM BAHÇE BİTKİ SEBZE TOHUMU ZİRAİ İLAÇ, resim 4
 • BİTKİ GIDA TAKVİYELERİ GÖZTAŞI 02626468815 TARIM BAHÇE BİTKİ SEBZE TOHUMU ZİRAİ İLAÇ, resim 5
 • BİTKİ GIDA TAKVİYELERİ GÖZTAŞI 02626468815 TARIM BAHÇE BİTKİ SEBZE TOHUMU ZİRAİ İLAÇ, resim 6

BİTKİ GIDA TAKVİYELERİ GÖZTAŞI 02626468815 TARIM BAHÇE BİTKİ SEBZE TOHUMU ZİRAİ İLAÇ

Faliyet gösterdiğimiz Gebzede tüm köyler,gebze merkez,üretim tesisleri fabrikalara hizmet vermekteyiz. GÜLTEN ÇINAR. 0262 646 88 15 0506 267 27 87
stokta var
1 TL
Satın Al
İletişim Bilgileri
 • Yetkili Kişi: GÜLTEN ÇINAR UYSAL
 • Telefon numarası: +90 (506) 2672-27-87 dahili no 0262, 6468815
 • Adres: Hacı Halil Mah.Hükümet Cad. 1212 Sok. Gümüşhan İşhanı. No:1/B Atasayan Oteli arkası, Gebze, Kocaeli, 41400, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

Funguslar
Bütün yüksek bitkiler mutlaka birkaç fungusun tehdidi altında bulunmaktadır. Funguslar tek başına bitkiler üzerinde büyük kayıplar meydana getirebilir. Bunlar gelişme halinde olan bitkiler üzerinde olabileceği gibi hasat sonrası ürünlerde de büyük zarar yapabilir.
Funguslar besinlerini ya canlı organizmaları enfekte ederek, parazit olarak ya da ölü maddeler üzerinden saprofit olarak sağlar. Yalnızca ölü maddelerle beslenenlere obligat saprofit, yalnızca canlıya gerek duyanlara ise obligat parazit adı verilir. İki grup arasında bulunan grup ise fakültatif parazittir.
Funguslar genel olarak 0–35 0C’ler arasında yaşayabilir. Ancak yaşayabilecekleri en yüksek sıcaklık 20–30 0C’ler arasıdır. Işık, yaşamaları için önemli olmayıp bazı türlerin sporlanması için gereklidir. Havanın serbest oksijeninden faydalandıkları gibi (aerobik), bazıları organik maddelerin parçalanması sırasında açığa çıkan oksijenden (anaerobik) yararlanır. Funguslar üremeleri ve gelişmeleri için mutlaka yüksek nemli ortamları tercih eder.
Fungusların konukçu bitkilerde oluşturdukları semptomlar lokal (bölgesel) ve genel karakterlidir. Bu semptomlar aynı veya farklı konukçu üzerinde olabilir. Genel olarak funguslar konukçu bitkilerde lokal genel nekrozlar, bitki dokularının ölümü, bitki organlarının veya tamamının cüceleşmesi (hipoplazia), bitki organlarının veya tamamının anormal büyümesi (hiperplazia) gibi semptomlar oluşturur.

Nekrotik semptomlar:

Kök çürüklüğü, kök boğazı çürümesi, baygınlık, kanser, antraktoz, yaprak lekeleri, uyuz, mildiyö, yumuşak ve kuru çürüklük bu grup içindedir.
..
Bitki organlarının bozulması ile ilgili semptomlar: Kök uru (kalınlaşma), tümör, nasır, cadısüpürgesi, yaprak kıvırcığı bu gruptadır.
Bu semptomlardan başka solgunluk, pas ve külleme örnek olarak verilebilir.
Funguslar da vegatatif yapıya tallus denir. Tallus yaklaşık 5 mm çapındaki iplikçiklerin dallanarak çoğalmasından oluşur ve daha sonra tüm alana yayılır. Tallusu oluşturan iplikçiklerin her birine hif, bir türe ait hiflerin hepsine misel adı verilir. Bazı fungus türlerinde hifi oluşturan silindirik hücreler genellikle septum adı verilen bölmelerle birbirinden ayrılır.
Funguslar da üreme, eşeyli ve eşeysiz üreme şeklinde gerçekleşir. Bazı funguslar sadece eşeysiz olarak çoğalırken bazıları ise her iki yolla da çoğalır.
Eşeysiz üreme çoğunlukla parçalanma veya sporlar ile olur. Spor oluşumu çok yaygındır. Eşeysiz sporlar sporangium denen bir kese içinde oluşmuşsa, buna sporangiospor denir. Eğer bir hifin içinde oluşmuşsa konidia denir.
Funguslarda eşeyli üreme iki haploid nükleusun birleşerek zigot oluşturması ile olur. Bu oluşum üç devreden ibarettir. İlk devre plazmogamide, ikinci devre karyogami ve üçüncü devre ise mayozdur. Eşeyli üreme de erkek gametlere anteridyum, dişi gametlere ise oogonyum adı verilir. Oospor oosferde gelişen kalın duvarlı zigottur. Yani döllenmiş ancak çimlenme özelliği kazanmamış sporlardır.
Fungusların diğer canlılar üzerine yararlı ve zararlı faaliyetleri vardır. Hayvansal ve bitkisel atıkların çürütülmesinde ve bu yapılarda bulunan azot, fosfor, potasyum gibi elementlerin serbest bırakılmasında funguslardan yararlanılır. Yine bazı peynir çeşitlerinin, antibiyotik, bazı vitamin, enzim ve gibberillin hormonlarının eldesinde funguslardan yararlanılır.
Tüm bu yararların yanında fungusların farklı zararları da olabilir. Örneğin, insan, hayvan ve bitkilerde çeşitli hastalıklara, yiyecek ve gıdaların bozulmasına neden olur.
Fungusların neden olduğu bazı önemli hastalıkları bu hastalıkların belirtilerini ve bu hastalıklarla mücadele yöntemlerini ise şöyle açıklayabiliriz.
1.1.1.Botrytis ( Kurşuni Küf )
a) Tanımı: Fungus zayıflık paraziti olarak bilinir. Uygun koşullar sağlandığında ancak konukçuyu hastalandırır. 20–25 0C sıcaklık ve % 90–95 orantılı nem, en iyi yayılma koşullarıdır. Böyle uygun koşullar, özellikle havalandırması iyi olmayan örtü altı yetiştiriciliğinde, doğada ve depolarda çoğu zaman bulunmaktadır.

Ürün ile ilgili detaylı bilgiÇınar ziraat gebzede faliyet gösteren bir tarım ilaçları bayiidir.

Genel olarak bölgemizde bulunan yerleşim alanları,üretim tesisleri gibi şahıs yada kurumsal alanlarda ihtiyaç olunan zirai ve halk sağlığı ilaçları alanında gerekli olan pestisitler,sebze çiçek tohumları satışı;

Küçük tarım aletleri budama makası,tırmık,suluklar,ilaçlama pompaları,göztaşı,bitki besin maddeleri satışını yapmaktayız.

Faliyet gösterdiğimiz Gebzede tüm köyler,gebze merkez,üretim tesisleri fabrikalara hizmet vermekteyiz.

GÜLTEN ÇINAR.

0262 646 88 15

0506 267 27 87

Sipariş bilgileri
 • Fiyat: 1 TL
Ticiz.com'un rehber kategorisi: Kocaeli'deki Bitki yetiştirme ekipmanları
Oluşturma tarihi: 16.04.2011 13:10
Düzenleme tarihi: 18.04.2011 16:41